Home / Kryesoret / Gruevski nënshkruan dorëheqjen?

Gruevski nënshkruan dorëheqjen?

Nikolla Gruevski ka deponuar dorëheqjen. Kështu të paktën janë informacionet jo zyrtare, sipas të cilave, kryeministri mbrëmë në orët e vona ka deponuar dorëheqjen, e cila do të duhet t bëhet zyrtare të shtunën.

Këto informacione vijnë pas vizitës së kryeministrit në SHBA dhe vizitës së tre euro-deputetëve në Maqedoni. Sipas Marrëveshjes së Përzhinos Gruevski duhej të jep dorëheqje më 15 janar. Deri në këto momentet nuk dihet emri i kryeministrit të përkohshëm I cili duhet të zëvendësoj Nikollla Gruevskin.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *