Home / Kryesoret / Han vjen në Shkup

Han vjen në Shkup

14 apo 15 janari janë dy datat e mundshme të vizitës së komisionerit evropian për zgjerim Johanes Han në Shkup. Nga Komisioni Evropian nuk deshën të japin detaje për datat e vizitës, por vetëm konfirmuan se ai pritet të qëndrojë në Shkup këtë muaj. Han për vizitë në Maqedoni vjen për të inspektuar zbatimin e deritanishëm të Marrëveshjes së Përzhinos si dhe të shohë, nëse ka përparim në zbatimin e reformave me prioritet urgjent të cilat Brukseli i kërkoi para disa muajve. Disa ditë para tij, në Shkup për vizitë do të qëndrojnë tre eurodeputetët Eduard Kukan, Ivo Vajgël dhe Riçard Hovit të cilët duhet ta përshpejtojnë procesin e zbatimit të marrëveshjes.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *