Home / Kryesoret / I burgosuri i vdekur la një letër në të cilën ai shkroi se ishte rrahur nga rojet dhe drejtori i Idrizovës (FOTO)

I burgosuri i vdekur la një letër në të cilën ai shkroi se ishte rrahur nga rojet dhe drejtori i Idrizovës (FOTO)

Pesë muaj pas vdekjes së Dalibor Georgiev i cili vdiq në burgun e Idrizovës në rrethana të paqarta, nëna e tij Panda pretendon se ka gjetur një letër në gjërat e tij personale që ia ka kthyer burgu.

Georgieva për Nova ka theksuar se në letrën, të cilën ajo e ka zbuluar rastësisht në një nga librat që ai ka lexuar në burg, Dalibor ka shkruar se ai ishte rrahur nga rojet.

Letra ishte mbështjellë disa herë në një prospekt, i cili më pas e kishte vendosur në mes të faqeve të librit.

Në fletën e bardhë ai ka shkruajtur” Nënë, më rrahën rojet dhe drejtori”. Në fund të letrës ai kishte nënshkruar.

1-745

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *