Home / Lajme / Botë / Irak, ndërmerren sulme ndaj xhamive sunite

Irak, ndërmerren sulme ndaj xhamive sunite

BABILONI (AA) – Në qytetin Babiloni të Irakut, janë ndërmarrë sulme në të njëjtën kohë ndaj dy xhamive sunite, raporton Anadolu Agecy (AA).

Sipas informacioneve të marra nga burimet në rajon, sulmet janë kryer ndaj xhamive el-Fetih në rajonin Sinjar të Babilonisë dhe Ammar Bin Yasir në qendrën e qytetit Babilonia. Në sulmin ndaj xhamisë Ammar Bin Yasir ka humbur jetën një punonjës i policisë që ruante ndërtesën.

Njoftohet se forcat e sigurisë kanë zbuluar se para sulmeve janë larguar kamerat në xhami.

Ndërkohë askush nuk ka marrë ende përgjegjësinë për sulmin.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori çerdhet me dy ndërrime, ja oraret

Nga shtatori çerdhet do të fillojnë të punojnë me dy ndërrime. Kështu njoftoi sot ministra …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *