Home / Kryesoret / Ivanov i jep mandatin për formimin e qeverisë mandatarit Emil Dimitriev

Ivanov i jep mandatin për formimin e qeverisë mandatarit Emil Dimitriev

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov i ka dhënë mandatin për formimin e qeverisë së re teknike, sekretarit të përgjithshëm të VMRO-DPMNE, Emil Dimitrievit i cili  sonte në ora 22:00 do të ketë paraqitje para deputetëve. Pas ekspozesë së tij pritet edhe  votimi i deputetëve pas çka do  të marrë besimin për udhëheqjen e qeverisë deri në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *