Home / Kryesoret / Izairi: Gazifikimi do ta përmirësojë ajrin (Video)

Izairi: Gazifikimi do ta përmirësojë ajrin (Video)

Ministri i ambientit jetësor dhe planifikimit hapësinor, Nurhan Izairi në një intervistë dhënë për Radio Evropa e Lirë ka thënë se gasifikimi është krucial në përmirësimin e ajrit.

“Gazifikimi do të ndikojë në përmirësimin e ajrit. Do të duhet kohë që të ndërtohet, do të na duhet rrjet sekondar dhe tercial nëpër qytetet. Është një proces që do të zgjasë, por baza do të vendohet këtë vit”, ka theksuar Izairi.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *