Home / Kryesoret / Janë hedhur 280 tonë kripë në Shkup

Janë hedhur 280 tonë kripë në Shkup

Siç njoftoi qyteti i Shkupit ekipet e NP “Higjiena komunale” sot janë në terren dhe e pastrojnë akullin nga trotoaret, ndërsa ekipet e NP “Ujësjellës dhe Kanalizime” i pastrojnë pusetat.
I bëjmë apel qytetarëve, këshilleve dhe  pronarëve të shtëpieve dhe objekteve afarsite që të respektojnë detyrimin ligjor për pastrimin e borës rrugët për hyrje në objektet e tyre, thuhet në njoftimin e qytetit.
Nga qyteti i rekomandojnë shoferëve që të kenë kujdes në drejtimin e automjeteve dhe të respektojnë kushtet dimërore nëpër rrugë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *