Home / Kryesoret / KSHZ kërkon 8 milionë euro për zgjedhjet

KSHZ kërkon 8 milionë euro për zgjedhjet

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) ka kërkuar 8 milionë euro për kryerjen e punës së saj dhe përgaditjeve për zgjedhjet e ardhshme.

Në mbledhjen e djeshme të këtij komisioni gjithashtu në rend dite ka qenë edhe pastrimi i listave zgjedhore, ku janë kërkuar propozime nga partitë për metodologji më efikase për pastrimin e listave.

Mbledhja ka zgjatur vetëm 10 minuta, dhe se një nga propozimet ka qenë që për listat të shfrytëzohen data- bazat e 13 institucioneve.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *