Home / Kryesoret / LAAM Rekomandon vozitje të kujdesshme

LAAM Rekomandon vozitje të kujdesshme

Trafiku në rrugët magjistrale të vendit zhvillohet pa ndalesa, nëpër rrugë të lagështa. Borë e lehtë bie në Kodrën e Diellit, Krushevë dhe Pletvar, njoftojnë nga Lidhja Automoto e Maqedonisë (LAAM).

Rekomandohet mbajtja e obligueshme e pajisjeve dimërore, vozitje tejet e kujdesshme, shpejtësi e adaptuar, respektim i sinjalizimit rrugor dhe planifikimi i udhëtimit sipas kushteve atmosferike.

Sipas Drejtorisë për punë hidrometeorologjike, për nesër priten reshje më intensive të cilat gjatë ditës duke filluar nga veriu, do të kalojnë në dëborë

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *