Home / Kryesoret / Liderët e opozitës edhe sot në sheshin “ Skenderbeu”

Liderët e opozitës edhe sot në sheshin “ Skenderbeu”

Liderët e tri subjekteve opozitare sot në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë, do të flasin për mediat, lidhur me protestën e djeshme, e cila është konsideruar si një protestë masive por që eskaloi nga një grup protestuesish.

Konferenca e liderëve fillon në ora 15:00.

Si pasojë e protestës janë lënduar policë, qytetarë dhe gazetarë. Janë arrestuar disa aktivistë të opozitës. Janë djegur dy automjete të policisë, si dhe është dëmtuar prona publike.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *