Home / Sport / Manchester United, kampion i derbive

Manchester United, kampion i derbive

Manchester United është skuadra më e mirë e Ligës Premier.

Bëhet fjalë për ndeshjet që United ka luajtur kundër pesë ekipeve të mëdha të Ligës Premier.

United ka fituar tre ndeshje dhe barazuar në dy tjera duke mbledhur 11 pikë.

Ndërsa, skuadra e Liverpoolit dhe e Arsenalit kanë fituar nëntë pikë në përballje me Tottenham Hotspurs, Man,City, Chelsea dhe Man.United.

Ja pikët e fituara:
Man Utd: 11 pikë
Liverpool: 9 pikë
Arsenal: 9 pikë
Spurs: 6 pikë
Chelsea: 5 pikë
Man City: 4 pikë

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *