Home / Kryesoret / Mbi 150 dëshmitarë të mbrojtues kundër “familjes”

Mbi 150 dëshmitarë të mbrojtues kundër “familjes”

Mbi 150 dëshmitarë të mbrojtur kanë deponuar dëshmitë e tyre kundër siç thuhet kundër kryeministrit në ikje, Nikolla Gruevski, ish-shefit të shërbimit sekret Sasho Mijallkov dhe bashkëpunëtorëve të tyre të ngushtë.

Kjo bëhet e ditur në storjen e numrit të sotëm të revistës “Fokus”.

Revista me titullin “Mbi 150 dëshmitarë të mbrojtur do të rrënojnë ‘Rilindjen’, shkruan se po rritet numri i dëshmitarëve të mbrojtur siç shkruhet kundër familjes, transmeton INA.

Sipas informacioneve, vetëm për një rast në Prokurorinë Speciale kanë mbërritur ankesat apo janë deponuar dëshmi nga mbi 150 dëshmitarë të mbrojtur

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *