Home / Kryesoret / Meta dhe Rama takohen në Kryesinë e Kuvendit

Meta dhe Rama takohen në Kryesinë e Kuvendit

Zhvillimet e ditëve të fundit kanë çuar sërish në zyrën e kreut të Kuvendit Ilir Meta, aleatin e tij, Edi Rama.

Pas bisedimeve mes tyre të mbrëmjes së të mërkurës në Vilën 30, të dy krerët e maxhorancës  janë takuar këtë paradite në Kryesinë e Kuvendit, ku në fokus mendohet të jetë reforma shumë e rëndësishme në drejtësi.

Një ditë më parë, para takimit me Ilir Metën, kryeministri Rama u takua me Donald Lu, ambasadorin amerikan në Tiranë, dhe ambasadoren e BE-së, Romana Vlahutin.

/ Top Channel

Gjithashtu lexo

Qytetarët çdo ditë e më shumë revoltohen me pamjen trishtuese të Tetovës{VIDEO}

Qytetarët çdo ditë e më shumë revoltohen me pamjen trishtuese të Tetovë ,ku dhe të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *