Home / Kryesoret / Në Maqedoni viktima e parë nga acari

Në Maqedoni viktima e parë nga acari

Një 88 vjeçare ka qenë viktima e parë që ndërroi jetë nga acari dhe temperaturat e ulta në Maqedoni. Bëhet  fjalë për 88 vjeçaren nga fshati Oçipallë të Dellçevës, informon INA.

Trupi i pajetë i viktimës është gjetur nga djali i saj, i cili rastin ka paraqitur në polici. Pas ekspertizës dhe kontrollit të mjekëve, është konstatuar se viktima ka ndërruar jetë nga i ftohti.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *