Home / Kryesoret / Orav: Jemi nën kërcënim

Orav: Jemi nën kërcënim

Ambasadori i BE-së në Shkup, Orav thotë se përfaqësuesit evropian janë nën kërcënim, pavarësisht se ia duan të mirën Maqedonisë dhe mundohen të zgjidhin krizën e vendit.

Në një paraqitje në kuvend, Orav theksoi: “Ne jemi këtu t’ju ndihmojmë sepse jeni shtet-kandidat, por tashmë ka filluar një fushatë negative kundër ndërmjetësve të BE-së, vetë komisionarit Han si dhe ekspertit të tij këtu në Shkup, Vonhojte, ambasadorit. Madje kërcënimet janë rritur deri aty sa jemi detyruar të rrisim edhe masat e sigurisë.”

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *