Home / Kryesoret / Për LSDM-në, jo zgjedhje pa pastrimin e listës dhe mediat e lira

Për LSDM-në, jo zgjedhje pa pastrimin e listës dhe mediat e lira

Për LSDM zgjedhjet nuk janë të pranueshme pa media të lira dhe pa pastrimin e listës zgjedhor. Në një komunikatë për shtyp LSDM-ja njofton se nuk do të marrë pjesë në zgjedhje të tilla.

“Mospastrimin e listës zgjedhore dhe terrin mediatik, familja do që ta përdorë për shpëtim të lëkurës së saj. Sot u mbajt seanca e Këshillit ekzekutiv të LSDM-së në të cilën njëzëri u vërtetua se për LSDM-në nuk janë të pranueshme zgjedhje pa media të lira dhe pa listë zgjedhore të pastruar. Në zgjedhje të tilla, LSDM-ja nuk do të marrë pjesë.”

Gjatë seancës së sotme parlamentare për votimin e shpërbërjes së parlamentit, LSDM-ja, bojkotoi seancën.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *