Home / Kryesoret / PS përzgjedh anëtarët e komisionit të reformës zgjedhore

PS përzgjedh anëtarët e komisionit të reformës zgjedhore

Partia Socialiste ka bërë përzgjedhjen e saj se kush do të jenë antarët në komisionin parlamentar të reformës zgjedhore.

Pak momente më parë Top-Channel ka mësuar se ata do të jenë Bashkim Fino bashkëkryetar, anëtarë Vasilika Hysi dhe Ulsi Manja.

Ndërkohë Petrit Vasili do të jetë përfaqësuesi i LSI-së dhe Shpëtim Idrizi nga PDIU.

Opozita disa ditë më parë anoncoi se ajo do të përfaqësohet në këtë komision nga Oerd Bylykbashi, Arben Ristani dhe Gent Stazimiri.

/ Top Channel

Gjithashtu lexo

Hapet libri i zisë nëpër misionet diplomatike të Kosovës, për vdekjen e ish–kryeministrit Bajram Rexhepi

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ), përmes një komunikate për media ka njoftuar se pas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *