Home / Kryesoret / Qarkullimi zhvillohet pa ndalesa dhe kufizime

Qarkullimi zhvillohet pa ndalesa dhe kufizime

Komunikacioni në të gjitha rrugët në vend po zhvillohet pa ndalesa dhe kufizime, nëpër rrugë kryesisht të thata, përveç në vendet me hije, informon Lidhja auto-moto e Maqedonisë.

Intensiteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar, ndërsa në vendkalimet kufitare nuk ka qëndrime më të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *