Home / Kryesoret / Rikostruohet rruga Pirok-Bogovinë-Kamjan

Rikostruohet rruga Pirok-Bogovinë-Kamjan

Sot, në hapësirat e Ministrisë së Financave, Kryetari i komunës së Bogovinës z. Hazbi Idrizi nënshkroi marrëveshjen me Ministrinë e Financave për realizimin e dy projekteve për rikonstruim të rrugëve lokale Pirok-Bogovinë (paralelisht me rrugën Magjistrale M4) dhe Kamjan (rrugën që lidh rrugën Rajonale R-402 Tetovë-Pirok dhe rrugën Magjistrale M4).
Këto projekte mbështeten financiarisht nga IPA Granti dhe kapin vlerën 260.000 euro ndërsa komuna e Bogovinës do të kontribuojë me 30.000 euro.
Faza e tenderimit të punëve është në proces, ndërsa punët për realizim të projekteve pritet të fillojnë në fund të muajit mars ose në fillim të muajit prill.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *