Home / Lajme / Botë / Rrëzohet një avion në Australi, tre të vdekur dhe një i zhdukur

Rrëzohet një avion në Australi, tre të vdekur dhe një i zhdukur

Një avion i vogël i cili ishte nisur nga aeroporti Moorabbin në qytetin Melburn është rrëzuar në det në afërsi të qytetit Barwon Heads. Me këtë rast tre persona kanë humbur jetën ndërsa personi i katërt është zhdukur, raporton Anadolu Agency (AA).

Zyrtarët e policisë njoftuan se avioni është rrëzuar në det në afërsi të qytetit Barwon Heads që ndodhet në siujdhesën Bellarine të shtetit Victoria pas fluturimit nga aeroporti Moorabbin. Madje, thuhet se avioni i rrëzuar është vërejtur nga një person i cili ka qenë në gjueti në rajon me ç’rast e ka njoftuar policinë.

Ekipet e shpëtimit me gomonet e Rojes bregdetare dhe helikopterët ambulancë në rajonin ku ndodhi aksidenti nga mbetjet e avionit kanë nxjerrë tre trupa të pajetë, ndërsa personi i katërt ende nuk është gjetur.

Policia ende nuk ka dhënë informacione lidhur me shkakun e aksidentit dhe identitetin e të vdekurve. Nga policia kanë thënë se p

Gjithashtu lexo

Nga shtatori çerdhet me dy ndërrime, ja oraret

Nga shtatori çerdhet do të fillojnë të punojnë me dy ndërrime. Kështu njoftoi sot ministra …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *