Home / Lajme / Kronika e zezë / Shkup: Sulmohet postieri dhe i merren parat e pensioneve

Shkup: Sulmohet postieri dhe i merren parat e pensioneve

Në Shkup dje rreth orës 11.50 A.F. (44) i punësuar në Postat e Maqedonisë si postier, ka paraqitur se në të njëjtën ditë rreth orës 11.30 në rr. “Makedonska Kosovska Brigada” nga ana e dy personave të panjohur me kanosje me pistoletë i janë marrë rreth 158.700 denarë nga pensionet, me ç’rast janë arratisur nga vendi i ngjarjes.

Nga MPB theksuan se po ndërmerren masa për zbardhjen e plotë të rastit.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori, administrata në dy ndërrime

Pas dy javësh, qytetarët edhe pas orës 16 do të mund të nxjerrin, certifikatën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *