Home / Kryesoret / Shkupi dhe Vlora thellojnë bashkëpunimin

Shkupi dhe Vlora thellojnë bashkëpunimin

Bashkëpunimi mes Vlorës dhe Shkupit, simbol të faktorit shqiptar, nis nga futbolli.
Binjakëzimi mes klubit të futbollit “Shkupi”, me klubin e futbollit “Flamurtari”, përbën pikënisjen e një rruge të gjatë, që ka në bazë patriotizmin dhe respektin e vlerësimin e ndërsjelltë.

Në prani të deputetit Fatmir Toçi, Kryebashkiaku i Vlorës priti në një takim të veçantë homologun e tij, Kryetarin e Komunës së Çairit Izet Mexhiti me të cilin ndau  vullnetin dhe dëshirën e përbashkët për të hedhur piketat e këtij bashkëpunimi.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *