Home / Kryesoret / Shpërbëhet parlamenti i Maqedonisë

Shpërbëhet parlamenti i Maqedonisë

Kuvendi me 73 vota “pro”, 1 kundër dhe 6 të përmbajtur miratoi vendimin për shpërbërje. Pro votuan deputetët e shumicës parlamentare , të përmbajtur votuan deputetët e PDSH-së ndërsa kundër deputeti Zylqyfli Adili.   Sipas asaj që propozuan sot partnerët e koalicionit qeveritarë VMRO-DPMNE dhe BDI përbërja aktuale parlamentare do të vazhdoj me punë deri më 24 shkurt, kur edhe hyn në fuqi vendimi për shpërbërje të Kuvendit. Po sot  kuvendi konstatoi dorëheqjen e Kryeministrit Nikolla Gruesvki nga funksioni Kryeministër I Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *