Home / Lajme / Kronika e zezë / Sulmohet pediatri në Spitalin e Tetovës

Sulmohet pediatri në Spitalin e Tetovës

Vazhdojnë sulmet ndaj mjekëve në Tetovë.Rasti më I ri është denoncuar pasditën e së shtunës, kur në Stacionin Policor në Tetovë I.O 59 vjeçarë mjek ë Spitalin Klinik të Tetovës ka lajmëruar se është sulmuar fiziki9sht nga një person.”I njejti ka qenë kujdestarë në repartin e fëmijëve në Spitalin Klinik të Tetovës, me ç`rast, rreth orës 15:00, kur një I panjohur së bashku me dy vajza tjera dhe një fëmijë të mitur të cilët kanë hyrë në ordinancë për të marrë ndihmë për fëmijën. Mjeku kur ka parë raportin e repartit të hirurgjisë, ka kërkuar udhëzim, I panjohuri I ëashtë vërsulur dhe fizikisht e ka sulomuar ndëraa më pas ka filluar me dorë të gjuajë në zyrëne punës, kompjutorit dhe sendeve tjera I ka hedhur poshtë. Mjeku ëprmes motrës medicinale Q.J 46 vjeçare ka kërkuar që të thirret sigurimi.Kur motra medicinale ka tentuar ta thras sigurimin, ai I është vërsulur edhe saj dhe më pas ka lëshuar vendine ngjarjes”, njofton Policia e Tetovës.Më pas policia ka arritur të identifikojë se bëhet fjalë për 25 vjeçarin N.S nga fshati Shemshovë.Punohet në zbardhjen e plotë të rastit.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *