Home / Kryesoret / Takim Popovski-Koxias në Bruksel

Takim Popovski-Koxias në Bruksel

Ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Koxias sot në Bruksel u takua me shefin e diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Poposki, kumtoi MPJ-ja.  Dy ministrat kanë biseduar për ngjarjet më të reja në lidhje me refugjatët dhe migrantët, ngjarjet e fundit në Maqedoni dhe për procesin e zgjidhjes së çështjes së emrit.  Takimi është mbajtur në margjinat e Këshillit të punëve të jashtme të BE-së që po mbahet në Bruksel.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *