Home / Kryesoret / Takim urgjent i Grupit të Punës

Takim urgjent i Grupit të Punës

Sot në orën 10 në Klubin e deputetëve ka filluar takimi urgjent i grupit punues lidhur me çështjen e zgjedhjeve , ka njoftuar lehtësuesi belg, Peter Van Hautte.

Takimi vjen pas një heshtjeje të gjatë gjatë këtyre ditëve të partive politike pas takimit të dështuar të lidershipit në Maqedoni ditën e premten, kur udhëheqësit e katër partive më të mëdha politike të ndërmjetësuara nga Komisioneri Johannes Hahn dhe bashkësisë ndërkombëtare për më shumë se 12 orë nuk kanë arritur të bien dakord për datën në të cilën do të mbahen zgjedhjet.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *