Home / Kryesoret / Transport falas për studentët

Transport falas për studentët

Studentët e rregullt të universiteteve shtetërore, transportin publik me autobus në Shkup dhe qytete të tjera ku ajo ka do e kene Falas. Projekti u prezantua në mënyrë që të rrisë lëvizshmërinë e të rinjve. Për këtë qëllim do të jepen kartat nga kompanitë e transportit publik.

Projekti i dytë i shpallur është i dizajnuar për nxënësit e shkollave të mesme. Nga sot çdo të mërkurë do të mund ta përdorin hekurudhën, teleferikun në vodno, dhe falas te vizitojne institucionet kulturore në vend.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *