Home / Kryesoret / Vazhdon debati për Komisionin anketues për falsifikimin e letërnjoftime

Vazhdon debati për Komisionin anketues për falsifikimin e letërnjoftime

Grupi i deputetëve, i udhëhequr nga LSDM-ja paralajmëroi se nuk do të merrë pjesë në punën e këtij komisioni, sepse sipas tyre, kjo është e pakuptimtë dhe kundër komisionit për përgjimin.

Deputetë të VMRO-DPMNE-së, megjithatë, vlerësuan se LSDM-ja nuk dëshiron të formohet ky komision anketues, sepse frikësohet që e vërteta të mos del në dritë.

Krahas kësaj pike, në rend dite të seancës së 85-të janë edhe rreth 80 propozim vendime ligjore.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *