Home / Kryesoret / Zbardhet Tetova

Zbardhet Tetova

Në Maqedoni që nga mbrëmja e së shtunës ka rënë borë. Në pjesët perëndimore të Maqedonisë vende-vende pritet të formohet shtresë e borës prej rreth 25 centimetra.

Për ditët në vijim, Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike në Maqedoni paralajmëron mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut me intensitet të ndryshueshëm. Kohë pas kohe intensiteti i reshjeve do të jetë i madh. Në disa vende më të larta dhe në male do të reshje të borës.

Stabilizim i motit pritet të premten. Prej sot Maqedonia do të jetë nën ndikimin e një serie nga valët e lagështa ajrore nga Mesdheu, të cilat do të shkaktojnë mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut dhe borës.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *