Home / Kryesoret / 10 blerjet më të mëdha të Berlusconit në Milan

10 blerjet më të mëdha të Berlusconit në Milan

Silvio Berlusconi ndër vite ka sjellë shumë lojtarë të mëdhenj në Milan.

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi dje mbushi 30 vite në krye të skuadrës dhe gjatë kësaj periudhe ka sjellë shumë futbollistë të mëdhenj në skuadër, duke fituar shumë tituj.

Gjatë kësaj periudhe, ai ka shpenzuar më shumë se 700 milionë euro, në sjelljen e lojtarëve të mëdhenj si Van Basten, Rijkard, Shevchenko, Kaka, Pirlo, Seedorf etj.

 

Calciomercato.com ka zgjedhur 10 blerjet më të mira te Berlusconit në këto 30 vite:

1.       Marko Van Basten
2.       Clarence Seedorf
3.       Andrij Shevcenko
4.       Leite Kaka
5.       Rud Gulit
6.       Andrea Pirlo
7.       Frenk Rajkard
8.       Filipo Inzaghi
9.       George Weah
10.   Alessandro Nesta

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *