Home / Kryesoret / Llatas kërkon falje publike nga turqit, OJQ “Ufuk” bën thirrje për bojkot të “Sitelit”

Llatas kërkon falje publike nga turqit, OJQ “Ufuk” bën thirrje për bojkot të “Sitelit”

Turqit në Maqedoni do të organizojnë sot protestë për siç thonë, “fyerjet e mbrëmshme të redaktorit të televizionit Sitell, Dragan Pavlloviq-Llatas, njofton A1on.

“Fjalët që i dëgjuam përpara ekraneve ishin tronditëse, të papranueshme dhe shumë fyese. Pyesim publikisht prej ku Llatas e merr këtë përgjegjësi dhe trimëri. Kërkojmë që në kohë sa më të shpejtë, të kërkojë falje publike në “Sitel” dhe u bëjmë thirrje të gjithë turqve mendjelirë të Maqedonisë, ta bojkotojnë këtë televizion. Në këtë rast apelojmë deri te turqit e Maqedonisë të mos bien në nivelin e këtij mediumi kriminel”, thuhet mes tjerash në njoftimin e OJQ “Ufuk”.

Megjithatë, Llatas ka kërkuar falje publike duke premtuar se më nuk do të përsëritet.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *