Home / Kryesoret / Ahmeti: 24 Prilli datë përfundimtare e zgjedhjeve

Ahmeti: 24 Prilli datë përfundimtare e zgjedhjeve

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti para tetovarëve duke folur për datën e zgjedhjeve u shpreh se konkurentet politik i pret me 24 Prill në shesh burrash sespse qytetarët vendosin për më tmirin.

“Ne duhet të përgatitemi për 24 Prill të dalim në shesh burrash, qytetarët janë ata që vendosin për ma tmirin, qytetarët janë ata  që japin verdiktin. Ne nuk duam zgjedhje pa standarde, ne duam të pranueshme për të gjitha palët”, tha Ahmeti  në Tetovë.

Ahmeti  duke folur për datën e zgjedhjeve u shpreh se Maqedonia është 1 minutë para 12 sepse në Qershor është samiti i BE-së ku bëhet bilanci, në korrik është Samiti i NATO-së, ka paralajmërime se do të ketë vërshime nga refugjatët të lindjes së mesme si do ti menaxhojmë dhe do ti drejtojmë këto procese kaq të rëndësishm.“Ne duhet të përgatitemi për 24 Prill të dalim në shesh burrash, qytetarët janë ata që vendosin për ma tmirin. që japin verdiktin. Ne nuk duam zgjedhje pa standarde, ne duam të pranueshme për të gjitha palët” tha Ahmeti  në Tetovë

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *