Home / Kryesoret / Ahmeti kundër shpërbërjes pa VMRO-DPMNE-në

Ahmeti kundër shpërbërjes pa VMRO-DPMNE-në

Pas takimit me euro-deputetët Ivo Vajgël, Riçard Hovit dhe Eduard Kukan, lideri I BDI-së Ali Ahmeti tha se edhe përpos shqetësimit të tyre ka parë dritë në fundin e tunelit. Ahmeti thotë se mund të arrihet marrëveshje ndërsa partia e tij ngel në një vij me qëndrimet e bashkësisë ndërkombëtare.

“BDI disa herë ka ndryshuar qëndrimet e tyre në lidhje me Marrëveshjen e Përzhinos. Vendimi për të shtyrë shpërbërjen e Kuvendit vetëm me votat e BDI-së, LSDM-së dhe PDSH- së do të ishte gabim një gabim i madh. Shpresoj që deri në mesnatë të arrihet marrëveshje dhe vendimi të merret me konsensus”, ka deklaruar Ali Ahmeti,.

Ai ka thënë se partitë vazhdimisht janë në kontakt me bashkësinë ndërkombëtare.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *