Home / Kryesoret / Ahmeti: Nuk ka ende marrëveshje përfundimtare për anulimin e zgjedhjeve

Ahmeti: Nuk ka ende marrëveshje përfundimtare për anulimin e zgjedhjeve

“Ka një iniciativë për shtyerjen e zgjedhjeve jo vetëm nga BDI por edhe nga partitë e tjera, por nuk ka ende një propozim zyrtar deri te kryetari i parlamentit, por ende nuk është arritur marrëveshje përfundimtare dhe për këtë iniciativa nuk është dorëzuar deri tek Kuvendi”, ka deklaruar lideri i BDI-së Ali Ahmeti, pasa se të futet në takim me euro-deputetët Ivo Vajgël, Riçard Hovit dhe Edvard Kukan.’

“Marrëveshja e mëparshme parashikonte që zgjedhjet të mbahen më 24 prill dhe që të ndryshoj kjo do të duhet të ketë konsensus”, ka shtuar Ahmeti.

Sipas tij, pasi të përfundojnë takimet me euro-deputetët do të bëhet vlerësimi final se si do të vazhdohet më tej në lidhje me shpërbërjen e Kuvendit. /SHENJA/

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *