Home / Lajme / Kronika e zezë / Aksident trafiku në rrugën lokale në Bogovinë, lëndohen 3 persona

Aksident trafiku në rrugën lokale në Bogovinë, lëndohen 3 persona

Natën e diel rreth orës 20 dhe 30 minuta nga rrugën lokale për në Bogovinë ka ndodhur aksident që përfshin dy automjetet e pasagjerëve, “Opel Astra” me targa të Tetovës, i drejtuar nga I.A 26-vjeçar nga Bogovina dhe “Wolsfagen Bora” me targa të Tetovës, i cili ishte drejtuar nga F.I (34), nga Sedlarca e Epërme, njofton SPB-Tetovë.

Shoferi i “Astra” dhe dy bashkudhëtaret në makinën “Bora” midis moshës 27 dhe 65 vjeçe nga Sedllarca e Epërme kanë marr lëndime dhe janë transferuar në Spitalin e Tetovës. Bashkudhëtaret pas ndihmës mjekësore janë lëshuar në shtëpi, kurse shoferi është ndaluar për vëzhgim.Arsyeja për këtë aksident është nga shpejtësia ndërsa dëmi material është vlerësuar në 40 mijë denarë

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *