Home / Kryesoret / Ali Ahmeti: BDI vrau frikën te shqiptarët, çdo shqiptarë sot është krenar i lirë të veproje e të punojë

Ali Ahmeti: BDI vrau frikën te shqiptarët, çdo shqiptarë sot është krenar i lirë të veproje e të punojë

Lideri i BDI-së, gjatë tubimit që po zhvillohet sot në Gostivar, para të pranishmeve të shumtë, ministra deputet, funksionarë aktivista dhe shumë qytetarë tjerë, tha prej nesër hapim një faqe të re, duke bërë konstratë me shqiptarët e Maqedonisë për projektet e katër viteve të ardhëshme, r.

“Përshendetje për të gjithë ata jashtë sallës, që ndjekin këtë tubim. BDI në veprim ka mbi 15 mijë aktivist që aderojnë nga shtabi qendor deri te shtabet lokale.

Nga neser hapim një faqe të re, bëjmë një kontratë me shqiptarët e Maqedonisë për projektet e katër viteve të ardhëshme.

Bdi vepron punon në disa fronte, pavarësisht zgjedhjeve, ku ne punojme edhe me forumin e grave si pjesë e fëndësishme në BDI, theksoi Ali Ahmeti.

Ai mes tjerash theksoi se ka qenë i rreshtuar si në karijator me ata qe kanë fituar cdo herë, kanë siguruar fitore të cilët kanë patur koste të lartë.

 

“Kemi mposhtur një perandori dhe për këtë unë jamë krenarë qe kam qenë i reshtuar bashkë me ata që nuk ju dridheshin qerpiku. Dihej që Jugosllavia ishte e madhe, prandaj unë më shumë e shumë të tjerë i takoja asaj plejade. Pse Bdi fiton, sepse qëllimin e ka të mirë, qëllimin e ka fisnik andaj këtu është sekreti i Bdi-së. Nuk dyshojë se fitorja e rradhëss do na takojë neve. Se BDI ka ngritur gjeneratën e BDI-së ëshfë gjenerata e re rinia organizimi familjar, theksoi Ahmeti.

BDI vrau frikën te shqiptarët, çdo shqiptarë sot është krenar i lirë të veproje e të punojë. Çdo shqiptar po gëzon. Shqiptaret derdhin lot të gëzimit me shtatoren e Skenderbeut, me shtatoren e Isa Boletinit. Sot brigada te tërësh studentëtsh ata sot e tutje do te jenë edhe ne universitetin Nënë Tereza me qendrën e Dardanisë. Duhet te mbyllet data e zjedhjeve a është 24 apo leviz ska rëndësi. Ne jemi në partneritet me nderkombetarët”, shtoi ai.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *