Home / Kryesoret / Ali Ahmeti: Kosova është shumë e shtrenjtë për ne

Ali Ahmeti: Kosova është shumë e shtrenjtë për ne

Përvjetori i pavarësisë së Kosovës me risjell kujtimet për të gjithë dëshmorët, luftëtarët dhe veprimtarët e gjeneratave të ndryshme të kombit shqiptar të cilët sakrifikuan për të arritur deri tek shtetësia e Kosovës.

Arritja deri tek liria dhe pavarësia ishte shumë e vështirë, por po kaq sfidues është edhe ndërtimi i shtetit modern, demokratik, të drejtë dhe të barabartë dhe kjo kërkon kontributin e të gjithë neve, por në veçanti të prijësve politik të Kosovës.
Kosova është shumë e shtrenjtë për të gjithë ne dhe bashkarisht duhet ta ndihmojmë të tejkalon çdo sfidë me të cilën përballohet. Urime 8 vjetori i pavarësisë së Kosovës të nderuar vëllezër e motra, qoftë e përjetshme.

Lavdi dëshmorëve të kombit.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *