Home / Kryesoret / Arrestohen disa valltare në një klub nate në Tetovë

Arrestohen disa valltare në një klub nate në Tetovë

Në kuadër të aktiviteteve të vazhdueshme për zbulimin dhe sanksionimit ligjor të shtetasve të huaj të cilët pa u paraqitur banojnë dhe të cilët po keqpërdorin qëndrimin e tyre turistike dhe po punojnë në këtë zonë, zyrtarë të Departamentit të Punëve të Brendshme në Tetovë mbrëmë rreth 1 kanë kryer një inspektim në objektin hotelieri “Babylon” në Tetovë, e vendosur në rrugën “Kole Nedelkovski”, njofton SPB-Tetovë.

Përveç kësaj, në ndërtesën në pronësi të 39-vjeçar A.B nga Tetova, kapen 10 femra, nga të cilat 5 shtetas të huaja të moshës 20 deri në 32 vjet dhe 5 të tjerat nga vendi , Shkupi dhe Gostivari, të cilat si valltare kanë argëtuar të ftuarit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *