Home / Lajme / Kronika e zezë / Arrestohen dy 20-vjeçarët që falsifikuan para

Arrestohen dy 20-vjeçarët që falsifikuan para

Policia ka ngritur padi penale ndaj M.S 20-vjeç dhe A.J 20-vjeç nga “Makedoniski Brodi” për shkak të dyshimit për veprën penale “falsifikim parash”.
Të akuzuarit më 16 shkurt në shtëpinë e të parit kanë “krijuar” banknota false nga 1.000 denarë 58 banknota me 500-denarëshe. të njëjtën ditë, rreth orës 23 në një kafe-bar në “M. Brod” kanë përdorur një banknotë false prej 1.000 denarëve gjatë një pagese.
“Mediamk” shkruan se pasiqë pronari i lokalit të nesërmen i kishte dërguar paratë në bankë, është vërtetuar se 1.000-denarëshja është e rrejshme.
Më 18 shkurt të akuzuarit janë arrestuar dhe mbajtur në stacionin policor, ku edhe e kanë pranuar aktin.

Gjithashtu lexo

Shpërthimi në një shtëpi në Barcelonë la një të vdekur – policia thotë se ka lidhje me sulmin me furgon!

Një shpërthim ka ndodhur të mërkurën në një shtëpi në Kataloni, si pasojë e të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *