Home / Kryesoret / Arrestohet kryetari i Pustecit, Edmond Themelko

Arrestohet kryetari i Pustecit, Edmond Themelko

Prokuroria Speciale Publike, ka lëshuar urdhër arresti për kryetarin e Bashkisë minoritare të Pustecit në Pogradec, Edmond Themelko.

Themelko është nëvë në pranga sot në qytetin e Manastirit nën akuzën për manipulim zgjedhjesh.

Themelko bashkë me disa zyrtarë tjerë të lartë të vendit u arrestuan në kuadër të operacionit ‘Titanik’. Ato akuzohen për manipulime të procesit zgjedhor, ryshfet në këmbim të votës dhe shkelje të të drejtës për të votuar.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *