Home / Sport / Barcelona afër ta thyej rekordin 28 vjeçar të Real Madridit

Barcelona afër ta thyej rekordin 28 vjeçar të Real Madridit

Barcelona e Luis Enrique nuk po njeh kundërshtarë këtë edicion

Pas fitores prej 2:1 në Camp Nou ndaj Sevillas, Barcelona e ka barazuar rekordin e Real Madridit, për numrin e ndeshjeve radhazi pa humbje.

Në sezonin 1988/89, Real Madridi kishte shkuar deri në 34 ndeshje pa humbje në të gjitha garat. Barcelona tashmë ka arritur këtë shifër pas fitores së fundit në Camp Nou dhe mund ta thyej këtë rekord në ndeshjen ndaj Rayo Vallecanos, që zhvillohet të enjten.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *