Home / Lajme / Botë / Bashar al Asad shpalli zgjedhje parlamentare për më 13 prill

Bashar al Asad shpalli zgjedhje parlamentare për më 13 prill

Presidenti sirian Bashar al Asad shpalli zgjedhje parlamentare më 13 prill, njoftoi presidenca.

Në Siri në çdo katër vjet mbahen zgjedhje parlamentare, ndërsa të fundit ishin në vitin 2012.

SHBA-ja dhe Rusia paraprakisht publikuan marrëveshje për ndërprerjen e armiqësisë në Siri, në të cilën nuk janë përfshirë grupet ekstremiste Shteti Islamik dhe Fronti al-Nusra.

Marrëveshja hyn në fuqi të premten, më 27 shkurt.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *