Home / Kryesoret / BDI dhe PDSH sot bëhen bashkë në Kuvend

BDI dhe PDSH sot bëhen bashkë në Kuvend

Iniciativa e BDI-së për heqjen e vendimit për shpërndarjen e Kuvendit e kanë nënshkruar 26 deputetë nga BDI-së dhe PDSH-së, duke përfshirë udhëheqësit e të dyja palëve, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi, këtë e ka konfirmuar deputeti i BDI-së, Artan Grubi, njofton TetovaSot.

Iniciativa pritet të dorëzohet tek kryetari i Kuvendit Trajko Veljanoski, i cili pastaj duhet të vendosë se kur do të thërrasë për seancë.

Që të tërhiqet vendimi për shpërndarjen e Parlamentit, për të duhet të votojnë të paktën 62 deputetë

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Një koment.

  1. u bashkuan hajdutet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *