Home / Lajme / Maqedoni / Bit Pazari me pamje moderne, ëndër apo realitet!

Bit Pazari me pamje moderne, ëndër apo realitet!

Ndërtimi i Bit Pazarit pritet të fillojë në muajin prill, ndërsa në të do të vendosen 1000 shtande dhe 230 vende parkimi.
Nga ‘Skopski Pazari’ se me këtë zgjidhje ideore qytetarëve do tu ofrohet mënyrë moderne të blerjes, ndërsa shitësve kushte më funksionale për punë.

Rikujtojmë që ky projekt është premtuar vite me rradhë nga partitë në pushtet por ende nuk kanë filluar realizimin
e këtijë projekti e cila do të ishte në dobijë të shitësve shqiptarë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *