Home / Sport / Cavani në Real Madrid ose Manchester United

Cavani në Real Madrid ose Manchester United

Babai i Edinson Cavanit ka konfirmuar se sulmuesi uruguaian nuk është i lumtur në Paris Saint Germain

Edinson Cavani pritet të largohet nga Paris Saint Germain gjatë verës. Babai i ish sulmuesit të Napolit ka konfirmuar se i biri nuk është i lumtur në Paris.

Ai nuk e ka përjashtuar mundësin e transferimit të reprezentuesit uruguaian në Real Madridit ose Manchester United.

“Zlatan Ibrahimovic nuk është i gatshëm për të luajtur në krah. Kështu që Edinson duhet ta bëjë. Kjo do të jetë e vështirë për Edinsonin këtë sezon në Ligën e Kampionëve “, tha prindi i Cavani për kanalin izraelit “Sport5 ‘.

“Edinson po vuan në PSG. Real Madrid dhe Manchester United do të jetë një alternativë e mirë për të. Ne kemi dëgjuar se këto ekipet janë të interesuar në djalin tim”, ka theksuar ai.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *