Home / Kryesoret / Debat “Investimet vendore kundrejt atyre të huaja”

Debat “Investimet vendore kundrejt atyre të huaja”

Instituti për politikë evropiane (EPI) sot organizon debat me temë “Investimet vendore kundrejt atyre të huaja në Republikën e Maqedonisë: politika për mbështetje dhe efektet e tyre”.
Debati është pjesë e projektit “Dialogje për vizion”, i cili është i mbështetur nga Ambasada britanike në Shkup.

Në ngjarje është paralajmëruar edhe prania e ambasadorit britanik në Maqedoni, Çarls Garet dhe e drejtoreshës të EPI, Malinka Ristevska – Jordanova.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *