Home / Lajme / Botë / Del nga shinat treni në Holandë, ka të vdekur e të lënduar

Del nga shinat treni në Holandë, ka të vdekur e të lënduar

Një tren pasagjerësh ka dalë nga shinat në afërsi të Dalfasen, një qytet në Holandë, shkruan BBC.

Tashmë është konfirmuar të kenë vdekur dy persona, e nuk dihet nëse ka të tjerë e po ashtu ka shumë udhëtarë të lënduar.

Treni ka goditur një vinç, dhe ka ëprfunduar jashtë shinave në një fushë.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *