Home / Lajme / Maqedoni / Dëshmitari i tretë: “Policia na rrahu dhe maltretoi; gjyshja vdiq pas një muaji!”

Dëshmitari i tretë: “Policia na rrahu dhe maltretoi; gjyshja vdiq pas një muaji!”

“Policia hyri dhe na maltretoi pesë orë pa u ndaluar. Nuk guxonim as të lëviznim. Nga këto trauma gjyshja ime, e cila ishte e sëmurë vdiq pas një muaji”, – deklaroi dëshmitarja Artizana Fejzullahu, babai i të cilës akuzohet për rastin e Kumanovës.

“Ishin të rrethuar dhe nuk e dinim se çfarë po ndodhte. Na maltretuan dhe na rrahën”, – u shpreh e tronditur dëshmitarja, duke shtuar se policia duke gjuajtur me armën në oborrin e tyre, u ka thënë se po e kërkojnë babanë e saj Fadilin.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *