Home / Kryesoret / Do të vendosen edhe dy kryqe tjera në Shkup, ja ku ?

Do të vendosen edhe dy kryqe tjera në Shkup, ja ku ?

Kryqi, gurrëthemeli i të cilit filloi të vendoset sot, nuk do të jetë i vetmi.
Nga Kongresi Botërorë Maqedonas, të cilët janë edhe financues të kryqit në Butel, kanë paralajmëruar vendosjen edhe të dy kryqeve me përmasa të njëjta, edhe atë në dy hyrjet e qytetit të Shkupit, njëri në Katllanovë dhe tjetri në Gjorçe Petrovë.

Me këtë Shkupi do të ketë gjithsej katër kryqe në gjatësi mbi 50 metra, njofton SHENJA.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *