Home / Kryesoret / Edi Rama uron Kosovën me foto të komandantit legjendar, Adem Jashari

Edi Rama uron Kosovën me foto të komandantit legjendar, Adem Jashari

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar sot popullin e Kosovës për Ditën e Pavarësisë, ndërsa iu ka shprehur mirënjohje të përjetshme ndaj heronjve dhe luftëtarëve të pavarësisë së Kosovës.

Në rrjetin social, Facebook ai ka postuar edhe një fotografi të komandantit legjendar Adem Jashari.

“Mirënjohje përjetë heronjve dhe luftëtarëve të pavarësisë së Kosovës! Gëzuar!”, ka shkruar Rama në Facebook.

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *